Checkout for WooCommerce - en to cs_CZ translation catalogue (127 entries)

en: Order Submitted
cs_CZ: Odeslaná objednávka

en: Special Offer
cs_CZ: Speciální nabídka

en: Order Received
cs_CZ: Objednávka přijata

en: Welcome back
cs_CZ: Vítejte zpět

en: Contact
cs_CZ: Kontakt

en: Method
cs_CZ: Metoda

en: Payment
cs_CZ: Platba

en: Close Cart
cs_CZ: Zavřít košík

en: Your site is running an <strong>insecure version</strong> of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version.
cs_CZ: Váš web používá <strong>nezabezpečenou verzi</strong> PHP, která již není podporována. Obraťte se prosím na poskytovatele webhostingu a aktualizujte verzi PHP.

note: translators: %s - checkoutwc.com URL for documentation with more details.
en: <strong>Note:</strong> CheckoutWC is disabled on your site until you fix the issue. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Need help? Click here.</a>
cs_CZ: <strong>Poznámka</strong>: CheckoutWC je na vašich stránkách zakázán, dokud problém neodstraníte. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Potřebujete pomoc? Klikněte zde.</a>

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WordPress %s or later.
cs_CZ: CheckoutWC vyžaduje WordPress %s nebo novější.

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WooCommerce %s or later.
cs_CZ: CheckoutWC vyžaduje WooCommerce %s nebo novější.

en: No thanks, just complete my order
cs_CZ: Ne, děkuji, jen dokončete mou objednávku

en: Your order is almost complete...
cs_CZ: Vaše objednávka je téměř dokončena...

en: Add this offer to your order and save!
cs_CZ: Přidejte tuto nabídku do své objednávky a ušetřete!

en: Product not found
cs_CZ: Produkt nebyl nalezen

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
cs_CZ: Datum poslední objednávky tohoto produktu v časovém pásmu webu.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
cs_CZ: Omezit sadu výsledků na produkty, kterých je málo nebo nejsou skladem. (zastaralé)

en: Search by similar product name or sku.
cs_CZ: Hledat podle podobného názvu produktu nebo sku.

en: There was an error logging in. Please check your credentials and try again.
cs_CZ: Při přihlašování došlo k chybě. Zkontrolujte své přihlašovací údaje a akci opakujte.

en: Use Recommended
cs_CZ: Doporučené použití

en: Use Your Address
cs_CZ: Použijte svou adresu

en: Reenter Address
cs_CZ: Znovu zadejte adresu

en: Use Existing Address
cs_CZ: Použít stávající adresu

en: Use recommended address instead?
cs_CZ: Použít místo toho doporučenou adresu?

en: We're unable to verify your address, but found a close match.
cs_CZ: Vaši adresu se nám nepodařilo ověřit, ale našli jsme blízkou shodu.

en: We are unable to verify your address.
cs_CZ: Vaši adresu nemůžeme ověřit.

en: Please confirm you would like to use this address or try again.
cs_CZ: Potvrďte prosím, že chcete tuto adresu používat, nebo to zkuste znovu.

en: You Entered
cs_CZ: Vstoupili jste

en: Recommended
cs_CZ: Doporučeno

note: translators: %s is the postcode field label
en: Email address contains invalid domain name.
cs_CZ: E-mailová adresa obsahuje neplatný název domény.

note: translators: %s is the postcode field label
en: Please enter a valid %s.
cs_CZ: Zadejte prosím platné %s.

en: Full name
cs_CZ: Celé jméno

en: House number
cs_CZ: Číslo popisné

en: Street name
cs_CZ: Název ulice

en: Billing address
cs_CZ: Fakturační adresa

en: Logged in with PayPal. Please continue your order below.
cs_CZ: Přihlášeno přes PayPal. Pokračujte v objednávce níže.

en: You have been unsubscribed from our cart reminder emails.
cs_CZ: Byli jste odhlášeni z odběru našich e-mailů s připomenutím košíku.

en: Complete Order
cs_CZ: Dokončit objednávku

en: This order was abandoned and subsequently recovered.
cs_CZ: Od tohoto příkazu bylo upuštěno a následně byl získán zpět.

en: Address Search
cs_CZ: Vyhledávání adres

en: Search for your address
cs_CZ: Vyhledání vaší adresy

en: Or enter address manually.
cs_CZ: Nebo zadejte adresu ručně.

en: Add Address Line 2
cs_CZ: Přidat adresní řádek 2

en: Add Company
cs_CZ: Přidat společnost

en: Pick up
cs_CZ: K vyzvednutí

en: Ship
cs_CZ: Dopravovat

en: Delivery method
cs_CZ: Způsob doručení

en: Pickup locations
cs_CZ: Místa vyzvednutí

en: Pick up in store
cs_CZ: Vyzvednutí v obchodě

en: Pickup
cs_CZ: Vyzvednout

en: Pickup Location
cs_CZ: Místo vyzvednutí

en: Pickup instructions
cs_CZ: Pokyny k vyzvednutí

en: Usually ready in 1 hour.
cs_CZ: Obvykle je hotová za 1 hodinu.

en: Usually ready in 2 hours.
cs_CZ: Obvykle je hotová do 2 hodin.

en: Usually ready in 4 hours.
cs_CZ: Obvykle je hotová za 4 hodiny.

en: Usually ready in 24 hours.
cs_CZ: Obvykle do 24 hodin.

en: Usually ready in 2-4 days.
cs_CZ: Obvykle je hotová za 2-4 dny.

en: Usually ready in 5+ days.
cs_CZ: Obvykle je hotová za více než 5 dní.

en: Review
cs_CZ: Recenze

en: Congrats! You get free standard shipping.
cs_CZ: Gratulujeme! Získáte standardní dopravu zdarma.

note: translators: %s is the amount remaining for free shipping
en: You're %s away from free shipping!
cs_CZ: Od dopravy zdarma vás dělí %s!

en: Please enter a valid phone number.
cs_CZ: Zadejte prosím platné telefonní číslo.

en: Please enter your first and last name.
cs_CZ: Zadejte prosím své jméno a příjmení.

en: Shipping address
cs_CZ: Dodací adresa

en: Please enter a new quantity:
cs_CZ: Zadejte nové množství:

en: 3-digit security code usually found on the back of your card. American Express cards have a 4-digit code located on the front.
cs_CZ: Třímístný bezpečnostní kód se obvykle nachází na zadní straně karty. Karty American Express mají na přední straně čtyřmístný kód.

en: Are you sure you want to remove this item from your cart?
cs_CZ: Opravdu chcete tuto položku odebrat z košíku?

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
cs_CZ: Zadejte prosím platné poštovní směrovací číslo / PSČ.

en: Continue to pickup
cs_CZ: Pokračovat ve vyzvedávání

en: Start with post/zip code or street
cs_CZ: Začněte poštovním směrovacím číslem nebo ulicí

en: Shipping method
cs_CZ: Způsob dopravy

en: Apply
cs_CZ: Použít

en: Have a promo code? Click here.
cs_CZ: Máte slevový kód? Klikněte zde.

en: Promo Code
cs_CZ: Slevový kód

en: Enter Promo Code
cs_CZ: Vložte slevový kód

en: Remove this item
cs_CZ: Odstranit tuto položku

en: Proceed to checkout
cs_CZ: Přejít na platbu

en: Continue shopping
cs_CZ: Pokračovat v nákupu

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Something went wrong. SendWP was not installed correctly.
cs_CZ: Něco se pokazilo. SendWP nebyl správně nainstalován.

en: Ship to
cs_CZ: Odeslat na

en: No shipping methods available
cs_CZ: Nejsou k dispozici žádné způsoby dopravy

en: All transactions are secure and encrypted.
cs_CZ: Všechny transakce jsou zabezpečené a šifrované.

en: Your order is free. No payment is required.
cs_CZ: Vaše objednávka je zdarma. Není požadována žádná platba.

en: Same as shipping address
cs_CZ: Stejné jako dodací adresa

en: Use a different billing address
cs_CZ: Použití jinou fakturační adresu

en: Return to cart
cs_CZ: Zpět do košíku

en: Continue to shipping
cs_CZ: Vybrat si způsob dopravy

en: Continue to payment
cs_CZ: Pokračovat

en: Review order
cs_CZ: Shrnutí objednávky

en: Return to information
cs_CZ: Zpět k informacím

en: Return to shipping
cs_CZ: Návrat k dopravě

en: Return to payment
cs_CZ: Návrat k platbě

en: Or
cs_CZ: Nebo

en: Decrement
cs_CZ: Snížení

en: Increment
cs_CZ: Zvýšení

en: Unsubscribe
cs_CZ: Odhlásit

en: It looks like you already have an account. Please enter your login details below.
cs_CZ: Vypadá to, že již máte účet. Zadejte prosím své přihlašovací údaje níže.

en: If you have shopped with us before, please enter your login details below.
cs_CZ: Pokud jste u nás již nakupovali, zadejte prosím níže své přihlašovací údaje.

en: Or continue as guest
cs_CZ: Nebo pokračujte jako host

en: No thanks
cs_CZ: Ne, děkuji

en: Show order summary
cs_CZ: Zobrazit souhrn objednávky

en: Hide order summary
cs_CZ: Skrýt souhrn objednávek

en: Express checkout
cs_CZ: Expresní pokladna

en: Information
cs_CZ: Informace

en: Order review
cs_CZ: Rekapitulace objednávky

en: Already have an account with us?
cs_CZ: Už u nás máte účet?

en: Log in.
cs_CZ: Přihlaste se.

note: translators: %s: site name
en: Create %s shopping account.
cs_CZ: Vytvořte nákupní účet %s.

en: If you do not have an account, we will create one for you.
cs_CZ: Pokud nemáte účet, vytvoříme vám ho.

note: translators: %1 is the customer's name, %2 is their email address
en: Welcome back, %1$s (%2$s).
cs_CZ: Vítejte zpět, %1$s (%2$s).

en: Log out.
cs_CZ: Odhlásit se.

en: Billing and Shipping address
cs_CZ: Fakturační a dodací adresa

en: Your Cart
cs_CZ: Váš košík

en: Select the address that matches your card or payment method.
cs_CZ: Vyberte adresu, která odpovídá vaší kartě nebo způsobu platby.

note: translators: %s is the order number
en: Order %s
cs_CZ: Objednávka %s

note: translators: %s is the billing first name
en: Thank you %s!
cs_CZ: Děkujeme %s!

en: Order status
cs_CZ: Stav objednávky

en: Order updates
cs_CZ: Aktualizace objednávky

en: You’ll get shipping and delivery updates by email.
cs_CZ: Aktualizace zásilek a doručování získáte e-mailem.

en: Contact information
cs_CZ: Kontaktní informace

en: Shipping
cs_CZ: Doprava

en: Login
cs_CZ: Přihlášení

en: Your Cart is Empty
cs_CZ: Váš košík je prázdný

note: Description of the plugin/theme
en: Beautiful, conversion optimized checkout templates for WooCommerce.
cs_CZ: Krásné, konverzní optimalizované pokladní šablony pro WooCommerce.

note: Author of the plugin/theme
en: Objectiv
cs_CZ: Objektiv
