Checkout for WooCommerce - en to da_DK translation catalogue (124 entries)

en: Order Submitted
da_DK: Bestilling indsendt

en: Special Offer
da_DK: Special tilbud

en: Order Received
da_DK: Ordren modtaget

en: Welcome back
da_DK: Velkommen tilbage

en: Contact
da_DK: Kontakt

en: Method
da_DK: Metode

en: Payment
da_DK: Betaling

en: Close Cart
da_DK: Luk kurv

en: Your site is running an <strong>insecure version</strong> of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version.
da_DK: Dit websted kører en <strong>usikker version</strong> af PHP, som ikke længere understøttes. Kontakt venligst din webhostingudbyder for at få opdateret din PHP-version.

note: translators: %s - checkoutwc.com URL for documentation with more details.
en: <strong>Note:</strong> CheckoutWC is disabled on your site until you fix the issue. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Need help? Click here.</a>
da_DK: <strong>Bemærk:</strong> CheckoutWC er deaktiveret på dit websted, indtil du løser problemet. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Har du brug for hjælp? Klik her.</a>

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WordPress %s or later.
da_DK: CheckoutWC kræver WordPress %s eller nyere.

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WooCommerce %s or later.
da_DK: CheckoutWC kræver WooCommerce %s eller nyere.

en: No thanks, just complete my order
da_DK: Nej tak, bare fuldfør min ordre

en: Your order is almost complete...
da_DK: Din ordre er næsten færdig...

en: Add this offer to your order and save!
da_DK: Tilføj dette tilbud til din ordre og spar!

en: Product not found
da_DK: Vare blev ikke fundet

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
da_DK: Den dato, hvor den sidste ordre på dette produkt blev afgivet, i webstedets tidszone.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
da_DK: Begræns resultatsættet til produkter, der er få af eller ikke på lager. (Udfaset)

en: Search by similar product name or sku.
da_DK: Søg efter lignende produktnavn eller sku.

en: There was an error logging in. Please check your credentials and try again.
da_DK: Der opstod en fejl ved login. Kontroller dine legitimationsoplysninger, og prøv igen.

en: Use Recommended
da_DK: Anvendelse Anbefalet

en: Use Your Address
da_DK: Brug din adresse

en: Reenter Address
da_DK: Indtast adresse igen

en: Use Existing Address
da_DK: Brug eksisterende adresse

en: Use recommended address instead?
da_DK: Brug anbefalet adresse i stedet?

en: We're unable to verify your address, but found a close match.
da_DK: Vi kan ikke bekræfte din adresse, men har fundet en tæt på samme adresse.

en: We are unable to verify your address.
da_DK: Vi kan ikke bekræfte din adresse.

en: Please confirm you would like to use this address or try again.
da_DK: Bekræft venligst, at du ønsker at bruge denne adresse, eller prøv igen.

en: You Entered
da_DK: Du har deltaget

en: Recommended
da_DK: Anbefalet

note: translators: %s is the postcode field label
en: Email address contains invalid domain name.
da_DK: E-mail-adressen indeholder et ugyldigt domænenavn.

note: translators: %s is the postcode field label
en: Please enter a valid %s.
da_DK: Indtast venligst et gyldigt %s.

en: Full name
da_DK: Fulde navn

en: House number
da_DK: Husnummer

en: Street name
da_DK: Gadenavn

en: Billing address
da_DK: Faktura adresse

en: Logged in with PayPal. Please continue your order below.
da_DK: Logget ind med PayPal. Fortsæt din bestilling nedenfor.

en: You have been unsubscribed from our cart reminder emails.
da_DK: Du er blevet afmeldt fra vores e-mails med påmindelser om indkøbskurven.

en: Complete Order
da_DK: Ordren udføres

en: This order was abandoned and subsequently recovered.
da_DK: Denne ordre blev opgivet og senere inddrevet.

en: Address Search
da_DK: Adresse søgning

en: Search for your address
da_DK: Adresse søgning

en: Or enter address manually.
da_DK: Eller indtast adressen manuelt.

en: Add Address Line 2
da_DK: Tilføj adresse linje 2

en: Add Company
da_DK: Tilføj Firma

en: Ship
da_DK: Send

en: Delivery method
da_DK: Levering

en: Pickup locations
da_DK: Afhentningssteder

en: Pick up in store
da_DK: Afhentning i butikken

en: Pickup
da_DK: Valgfri pris for lokal afhentning

en: Pickup Location
da_DK: Afhentnings sted

en: Pickup instructions
da_DK: Vejledning til afhentning

en: Usually ready in 1 hour.
da_DK: Normalt klar på 1 time.

en: Usually ready in 2 hours.
da_DK: Normalt klar på 2 timer.

en: Usually ready in 4 hours.
da_DK: Normalt klar på 4 timer.

en: Usually ready in 24 hours.
da_DK: Normalt klar inden for 24 timer.

en: Usually ready in 2-4 days.
da_DK: Normalt klar om 2-4 dage.

en: Usually ready in 5+ days.
da_DK: Normalt klar om mere end 5 dage.

en: Review
da_DK: Anmeldelse

en: Congrats! You get free standard shipping.
da_DK: Tillykke! Du får gratis standardforsendelse.

note: translators: %s is the amount remaining for free shipping
en: You're %s away from free shipping!
da_DK: Du er %s væk fra gratis forsendelse!

en: Please enter a valid phone number.
da_DK: Indtast venligst et gyldigt telefonnummer.

en: Please enter your first and last name.
da_DK: Indtast dit for- og efternavn.

en: Shipping address
da_DK: Leverings adresse

en: Please enter a new quantity:
da_DK: Indtast en ny mængde:

en: 3-digit security code usually found on the back of your card. American Express cards have a 4-digit code located on the front.
da_DK: 3-cifret sikkerhedskode findes normalt på bagsiden af dit kort. American Express-kort har en 4-cifret kode placeret på forsiden.

en: Are you sure you want to remove this item from your cart?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne denne vare fra din indkøbskurv?

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
da_DK: Angiv venligst et gyldigt postnummer.

en: Continue to pickup
da_DK: Fortsæt til afhentning

en: Start with post/zip code or street
da_DK: Start med postnummer eller gade

en: Shipping method
da_DK: Forsendelsesmetode

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Have a promo code? Click here.
da_DK: Har du en kampagnekode? Klik her.

en: Promo Code
da_DK: Tilbudskode

en: Enter Promo Code
da_DK: Indtast kampagnekode

en: Remove this item
da_DK: Fjern denne vare

en: Proceed to checkout
da_DK: Gå til kassen

en: Continue shopping
da_DK: Fortsæt med at handle

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Something went wrong. SendWP was not installed correctly.
da_DK: Noget gik galt. SendWP blev ikke installeret korrekt.

en: Ship to
da_DK: Send til

en: No shipping methods available
da_DK: Ingen tilgængelige forsendelsesmetoder

en: All transactions are secure and encrypted.
da_DK: Alle transaktioner er sikre og krypterede.

en: Your order is free. No payment is required.
da_DK: Din ordre er gratis. Ingen betaling er påkrævet.

en: Same as shipping address
da_DK: Samme som forsendelsesadresse

en: Use a different billing address
da_DK: Brug en anden faktureringsadresse

en: Return to cart
da_DK: Tilbage til kurv

en: Continue to shipping
da_DK: Fortsæt til forsendelse

en: Continue to payment
da_DK: Fortsæt til betaling

en: Review order
da_DK: Gennemse ordre

en: Return to information
da_DK: Vend tilbage til oplysninger

en: Return to shipping
da_DK: Tilbage til levering

en: Return to payment
da_DK: Vend tilbage til betaling

en: Or
da_DK: Eller

en: Decrement
da_DK: Nedsættelse

en: Increment
da_DK: Inkrement

en: Unsubscribe
da_DK: Afmeld

en: It looks like you already have an account. Please enter your login details below.
da_DK: Det ser ud til, at du allerede har en konto. Indtast venligst dine loginoplysninger nedenfor.

en: If you have shopped with us before, please enter your login details below.
da_DK: Hvis du har handlet hos os før, skal du indtaste dine loginoplysninger nedenfor.

en: Or continue as guest
da_DK: Eller fortsæt som gæst

en: No thanks
da_DK: Nei tak

en: Show order summary
da_DK: Vis ordreoversigt

en: Hide order summary
da_DK: Skjul ordresammendrag

en: Express checkout
da_DK: Hurtig checkout

en: Order review
da_DK: Godkend ordre

en: Already have an account with us?
da_DK: Har du allerede en konto hos os?

en: Log in.
da_DK: Log ind.

note: translators: %s: site name
en: Create %s shopping account.
da_DK: Opret %s shoppingkonto.

en: If you do not have an account, we will create one for you.
da_DK: Hvis du ikke har en bruger, opretter vi en til dig.

note: translators: %1 is the customer's name, %2 is their email address
en: Welcome back, %1$s (%2$s).
da_DK: Velkommen tilbage, %1$s (%2$s).

en: Log out.
da_DK: Log ud.

en: Billing and Shipping address
da_DK: Fakturerings- og forsendelsesadresse

en: Your Cart
da_DK: Din kurv

en: Select the address that matches your card or payment method.
da_DK: Vælg den adresse, der matcher dit kort eller din betalingsmetode.

note: translators: %s is the order number
en: Order %s
da_DK: Ordre %s

note: translators: %s is the billing first name
en: Thank you %s!
da_DK: Tak %s!

en: Order status
da_DK: Bestillings status

en: Order updates
da_DK: Ordreopdateringer

en: You’ll get shipping and delivery updates by email.
da_DK: Du modtager forsendelses- og leveringsopdateringer via e-mail.

en: Contact information
da_DK: Kontaktoplysninger

en: Shipping
da_DK: Forsendelse

en: Login
da_DK: Log ind

en: Your Cart is Empty
da_DK: Din indkøbskurv er tom

note: Description of the plugin/theme
en: Beautiful, conversion optimized checkout templates for WooCommerce.
da_DK: Smuk konvertering optimeret checkout skabelon til WooCommerce.
