Checkout for WooCommerce - en to el translation catalogue (126 entries)

en: Order Submitted
el: Υποβληθείσα παραγγελία

en: Special Offer
el: ΝΕΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ

en: Order Received
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Welcome back
el: Καλώς ήρθατε και πάλι

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Method
el: Μέθοδος

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Close Cart
el: Κλείσιμο καλαθιού

en: Your site is running an <strong>insecure version</strong> of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version.
el: Ο ιστότοπός σας εκτελεί μια <strong>ανασφαλή έκδοση</strong> της PHP που δεν υποστηρίζεται πλέον. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας ιστοσελίδων σας για να ενημερώσετε την έκδοση της PHP.

note: translators: %s - checkoutwc.com URL for documentation with more details.
en: <strong>Note:</strong> CheckoutWC is disabled on your site until you fix the issue. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Need help? Click here.</a>
el: <strong>Σημείωση</strong>: Το CheckoutWC είναι απενεργοποιημένο στον ιστότοπό σας μέχρι να διορθώσετε το πρόβλημα. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Χρειάζεστε βοήθεια Κάντε κλικ εδώ.</a>

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WordPress %s or later.
el: Το CheckoutWC απαιτεί WordPress %s ή νεότερη έκδοση.

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WooCommerce %s or later.
el: Το CheckoutWC απαιτεί WooCommerce %s ή νεότερη έκδοση.

en: No thanks, just complete my order
el: Όχι ευχαριστώ, απλά ολοκληρώστε την παραγγελία μου

en: Your order is almost complete...
el: Η παραγγελία σας έχει σχεδόν ολοκληρωθεί...

en: Add this offer to your order and save!
el: Προσθέστε αυτή την προσφορά στην παραγγελία σας και εξοικονομήστε!

en: Product not found
el: Δεν βρέθηκε προϊόν

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
el: Η ημερομηνία της τελευταίας παραγγελίας για αυτό το προϊόν, στη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
el: Περιορισμός του συνόλου αποτελεσμάτων στα προϊόντα που είναι χαμηλής ποσότητας ή εξαντλημένα. (Αντικατεστημένο)

en: Search by similar product name or sku.
el: Αναζήτηση με παρόμοιο όνομα προϊόντος ή sku.

en: There was an error logging in. Please check your credentials and try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη σύνδεση. Ελέγξτε τα διαπιστευτήριά σας και δοκιμάστε ξανά.

en: Use Recommended
el: Χρήση Συνιστάται

en: Use Your Address
el: Χρησιμοποιήστε τη διεύθυνσή σας

en: Reenter Address
el: Επανεισάγετε τη διεύθυνση

en: Use Existing Address
el: Χρήση υπάρχουσας διεύθυνσης

en: Use recommended address instead?
el: Χρησιμοποιήστε τη συνιστώμενη διεύθυνση

en: We're unable to verify your address, but found a close match.
el: Δεν είμαστε σε θέση να επαληθεύσουμε τη διεύθυνσή σας, αλλά βρήκαμε μια κοντινή αντιστοιχία.

en: We are unable to verify your address.
el: Δεν μπορούμε να επαληθεύσουμε τη διεύθυνσή σας.

en: Please confirm you would like to use this address or try again.
el: Παρακαλούμε επιβεβαιώστε ότι θέλετε να χρησιμοποιήσετε αυτή τη διεύθυνση ή προσπαθήστε ξανά.

en: You Entered
el: Εισήλθατε

en: Recommended
el: Συνιστάται

note: translators: %s is the postcode field label
en: Email address contains invalid domain name.
el: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου περιέχει άκυρο όνομα τομέα.

note: translators: %s is the postcode field label
en: Please enter a valid %s.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο %s.

en: Full name
el: Ονοματεπώνυμο

en: House number
el: Αριθμός Οδού

en: Street name
el: Όνομα οδού

en: Billing address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Logged in with PayPal. Please continue your order below.
el: Συνδεθείτε με το PayPal. Συνεχίστε την παραγγελία σας παρακάτω.

en: You have been unsubscribed from our cart reminder emails.
el: Έχετε διαγραφεί από τα email υπενθύμισης καλαθιού.

en: Complete Order
el: Ολοκλήρωση παραγγελίας

en: This order was abandoned and subsequently recovered.
el: Η εντολή αυτή εγκαταλείφθηκε και στη συνέχεια ανακτήθηκε.

en: Address Search
el: Αναζήτηση διευθύνσεων

en: Search for your address
el: Αναζήτηση για τη διεύθυνσή σας

en: Or enter address manually.
el: Ή εισάγετε τη διεύθυνση με το χέρι.

en: Add Address Line 2
el: Προσθέστε τη γραμμή διεύθυνσης 2

en: Add Company
el: Προσθήκη Επιχείρησης

en: Pick up
el: Παραλαβή

en: Ship
el: Αποστολή προς

en: Delivery method
el: Μέθοδος παράδοσης

en: Pickup locations
el: Τοποθεσίες παραλαβής

en: Pick up in store
el: Παραλαβή στο κατάστημα

en: Pickup
el: Παραλαβή

en: Pickup Location
el: Τόπος Παραλαβής

en: Pickup instructions
el: Οδηγίες παραλαβής

en: Usually ready in 1 hour.
el: Συνήθως είναι έτοιμο σε 1 ώρα.

en: Usually ready in 2 hours.
el: Συνήθως είναι έτοιμο σε 2 ώρες.

en: Usually ready in 4 hours.
el: Συνήθως είναι έτοιμο σε 4 ώρες.

en: Usually ready in 24 hours.
el: Συνήθως έτοιμο σε 24 ώρες.

en: Usually ready in 2-4 days.
el: Συνήθως είναι έτοιμο σε 2-4 ημέρες.

en: Usually ready in 5+ days.
el: Συνήθως είναι έτοιμο σε 5+ ημέρες.

en: Review
el: Αξιολόγηση

en: Congrats! You get free standard shipping.
el: Συγχαρητήρια! Θα έχετε δωρεάν κανονική αποστολή.

note: translators: %s is the amount remaining for free shipping
en: You're %s away from free shipping!
el: Είστε %s μακριά από τη δωρεάν αποστολή!

en: Please enter a valid phone number.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο αριθμό τηλεφώνου.

en: Please enter your first and last name.
el: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα και το επώνυμό σας.

en: Shipping address
el: Διεύθυνση Αποστολής

en: Please enter a new quantity:
el: Εισαγάγετε μια νέα ποσότητα:

en: 3-digit security code usually found on the back of your card. American Express cards have a 4-digit code located on the front.
el: Ο τριψήφιος κωδικός ασφαλείας βρίσκεται συνήθως στο πίσω μέρος της κάρτας σας. Οι κάρτες American Express έχουν έναν τετραψήφιο κωδικό που βρίσκεται στο μπροστινό μέρος.

en: Are you sure you want to remove this item from your cart?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτό το στοιχείο από το καλάθι σας;

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα.

en: Continue to pickup
el: Συνεχίστε να παραλαμβάνετε

en: Start with post/zip code or street
el: Ξεκινήστε με τον ταχυδρομικό κώδικα ή την οδό

en: Shipping method
el: Μέθοδος αποστολής

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Have a promo code? Click here.
el: Έχετε ένα κωδικό προσφοράς; Κάντε κλικ ΕΔΩ.

en: Promo Code
el: Κωδικός προσφοράς

en: Enter Promo Code
el: Πληκτρολογήστε τον κωδικό προσφοράς

en: Remove this item
el: Αφαίρεση προϊόντος

en: Proceed to checkout
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Continue shopping
el: Συνεχίστε τις αγορές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Something went wrong. SendWP was not installed correctly.
el: Κάτι πήγε στραβά. Το SendWP δεν εγκαταστάθηκε σωστά.

en: Ship to
el: Αποστολή προς

en: No shipping methods available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι αποστολής

en: All transactions are secure and encrypted.
el: Όλες οι συναλλαγές είναι ασφαλείς και κρυπτογραφημένες.

en: Your order is free. No payment is required.
el: Η παραγγελία σας είναι δωρεάν. Δεν απαιτείται πληρωμή.

en: Same as shipping address
el: Ίδια με τη διεύθυνση αποστολής

en: Use a different billing address
el: Χρησιμοποιήστε μια διαφορετική διεύθυνση χρέωσης

en: Return to cart
el: Πίσω στο καλάθι

en: Continue to shipping
el: Συνεχίστε στην αποστολή

en: Continue to payment
el: Συνεχίστε στην πληρωμή

en: Review order
el: Έλεγχος παραγγελίας

en: Return to information
el: Επιστροφή στις πληροφορίες

en: Return to shipping
el: Επιστροφή στην αποστολή

en: Return to payment
el: Επιστροφή στην πληρωμή

en: Or
el: Ή

en: Decrement
el: Μείωση

en: Increment
el: Αύξηση

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή

en: It looks like you already have an account. Please enter your login details below.
el: Φαίνεται ότι έχετε ήδη λογαριασμό. Παρακαλούμε εισάγετε τα στοιχεία σύνδεσής σας παρακάτω.

en: If you have shopped with us before, please enter your login details below.
el: Αν έχετε ξαναγοράσει από εμάς, παρακαλούμε εισάγετε τα στοιχεία σύνδεσής σας παρακάτω.

en: Or continue as guest
el: Ή συνεχίστε ως επισκέπτης

en: No thanks
el: Όχι ευχαριστώ

en: Show order summary
el: Εμφάνιση σύνοψης παραγγελίας

en: Hide order summary
el: Απόκρυψη σύνοψης παραγγελίας

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Order review
el: Έλεγχος παραγγελίας

en: Already have an account with us?
el: Έχετε ήδη λογαριασμό μαζί μας;

en: Log in.
el: Συνδεθείτε.

note: translators: %s: site name
en: Create %s shopping account.
el: Δημιουργήστε λογαριασμό αγορών %s.

en: If you do not have an account, we will create one for you.
el: Εάν δεν έχετε λογαριασμό, θα δημιουργήσουμε ένα για εσάς.

note: translators: %1 is the customer's name, %2 is their email address
en: Welcome back, %1$s (%2$s).
el: Καλώς ορίσατε ξανά,%1$s (%2$s).

en: Log out.
el: Αποσύνδεση.

en: Billing and Shipping address
el: Διεύθυνση χρέωσης και αποστολής

en: Your Cart
el: Το καλάθι σας

en: Select the address that matches your card or payment method.
el: Επιλέξτε τη διεύθυνση που ταιριάζει με την κάρτα ή τον τρόπο πληρωμής σας.

note: translators: %s is the order number
en: Order %s
el: Παραγγελία %s

note: translators: %s is the billing first name
en: Thank you %s!
el: Ευχαριστώ  %s!

en: Order status
el: Κατάσταση Παραγγελίας

en: Order updates
el: Ενημερώσεις παραγγελίας

en: You’ll get shipping and delivery updates by email.
el: Θα λάβετε ενημερώσεις αποστολής και παράδοσης μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Contact information
el: Στοιχεία επικοινωνίας

en: Shipping
el: Αποστολή

en: Login
el: Σύνδεση

en: Your Cart is Empty
el: Το καλάθι σας είναι άδειο

note: Description of the plugin/theme
en: Beautiful, conversion optimized checkout templates for WooCommerce.
el: Όμορφα βελτιστοποιημένα πρότυπα πληρωμής για το WooCommerce.

note: Author of the plugin/theme
en: Objectiv
el: Στόχος
