Checkout for WooCommerce - en to fi_FI translation catalogue (126 entries)

en: Order Submitted
fi_FI: Tilaus toimitettu

en: Special Offer
fi_FI: Erikoistarjous

en: Order Received
fi_FI: Tilaus vastaanotettu

en: Welcome back
fi_FI: Tervetuloa takaisin

en: Contact
fi_FI: Ota yhteyttä

en: Method
fi_FI: Menetelmä

en: Payment
fi_FI: Maksu

en: Close Cart
fi_FI: Sulje ostoskori

en: Your site is running an <strong>insecure version</strong> of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version.
fi_FI: Sivustollasi käytetään PHP:n <strong>epävarmaa versiota</strong>, jota ei enää tueta. Ota yhteyttä webhotellipalveluntarjoajaan PHP-version päivittämiseksi.

note: translators: %s - checkoutwc.com URL for documentation with more details.
en: <strong>Note:</strong> CheckoutWC is disabled on your site until you fix the issue. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Need help? Click here.</a>
fi_FI: <strong>Huomautus</strong>: CheckoutWC on poistettu käytöstä sivustollasi, kunnes korjaat ongelman. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Tarvitsetko apua? Klikkaa tästä.</a>

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WordPress %s or later.
fi_FI: CheckoutWC vaatii WordPress %s tai uudemman.

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WooCommerce %s or later.
fi_FI: CheckoutWC vaatii WooCommerce %s tai uudemman.

en: No thanks, just complete my order
fi_FI: Ei kiitos, täytä vain tilaukseni

en: Your order is almost complete...
fi_FI: Tilauksesi on melkein valmis...

en: Add this offer to your order and save!
fi_FI: Lisää tämä tarjous tilaukseesi ja säästä!

en: Product not found
fi_FI: Tuotetta ei löydy

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
fi_FI: Päivämäärä, jolloin tämän tuotteen viimeinen tilaus tehtiin sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
fi_FI: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin, jotka ovat vähissä tai loppuneet varastosta. (Käytöstä poistettu)

en: Search by similar product name or sku.
fi_FI: Etsi samankaltaisen tuotteen nimen tai sku:n perusteella.

en: There was an error logging in. Please check your credentials and try again.
fi_FI: Sisäänkirjautumisessa tapahtui virhe. Tarkista kirjautumistiedot ja yritä uudelleen.

en: Use Recommended
fi_FI: Käyttö Suositeltava

en: Use Your Address
fi_FI: Käytä osoitettasi

en: Reenter Address
fi_FI: Syötä osoite uudelleen

en: Use Existing Address
fi_FI: Käytä olemassa olevaa osoitetta

en: Use recommended address instead?
fi_FI: Käytä sen sijaan suositeltua osoitetta?

en: We're unable to verify your address, but found a close match.
fi_FI: Emme pystyneet vahvistamaan osoitettasi, mutta löysimme lähelle osuvan osoitteen.

en: We are unable to verify your address.
fi_FI: Emme pysty tarkistamaan osoitettasi.

en: Please confirm you would like to use this address or try again.
fi_FI: Vahvista, että haluat käyttää tätä osoitetta, tai yritä uudelleen.

en: You Entered
fi_FI: Sinä syötit

en: Recommended
fi_FI: Suositeltu

note: translators: %s is the postcode field label
en: Email address contains invalid domain name.
fi_FI: Sähköpostiosoite sisältää virheellisen verkkotunnuksen.

note: translators: %s is the postcode field label
en: Please enter a valid %s.
fi_FI: Syötä kelvollinen %s.

en: Full name
fi_FI: Koko nimi

en: House number
fi_FI: Talon numero

en: Street name
fi_FI: Kadun nimi

en: Billing address
fi_FI: Laskutusosoite

en: Logged in with PayPal. Please continue your order below.
fi_FI: Kirjautunut sisään PayPalilla. Jatka tilaustasi alla.

en: You have been unsubscribed from our cart reminder emails.
fi_FI: Sinut on poistettu ostoskorin muistutussähköpostiviestien tilauksesta.

en: Complete Order
fi_FI: Lähetä tilaus

en: This order was abandoned and subsequently recovered.
fi_FI: Tästä määräyksestä luovuttiin ja se perittiin myöhemmin takaisin.

en: Address Search
fi_FI: Osoitehaku

en: Search for your address
fi_FI: Etsi osoitteesi

en: Or enter address manually.
fi_FI: Tai anna osoite manuaalisesti.

en: Add Address Line 2
fi_FI: Lisää osoiteriville 2

en: Add Company
fi_FI: Lisää Yritys

en: Pick up
fi_FI: Poimi

en: Ship
fi_FI: Postita

en: Delivery method
fi_FI: Toimitustapa

en: Pickup locations
fi_FI: Noutopaikat

en: Pick up in store
fi_FI: Nouto myymälästä

en: Pickup
fi_FI: Nouto

en: Pickup Location
fi_FI: Noutopaikat

en: Pickup instructions
fi_FI: Nouto-ohjeet

en: Usually ready in 1 hour.
fi_FI: Yleensä valmis 1 tunnissa.

en: Usually ready in 2 hours.
fi_FI: Yleensä valmis 2 tunnissa.

en: Usually ready in 4 hours.
fi_FI: Yleensä valmis 4 tunnissa.

en: Usually ready in 24 hours.
fi_FI: Yleensä valmis 24 tunnissa.

en: Usually ready in 2-4 days.
fi_FI: Yleensä valmis 2-4 päivässä.

en: Usually ready in 5+ days.
fi_FI: Yleensä valmis 5+ päivässä.

en: Review
fi_FI: Arvostelu

en: Congrats! You get free standard shipping.
fi_FI: Onneksi olkoon! Saat ilmaisen vakiotoimituksen.

note: translators: %s is the amount remaining for free shipping
en: You're %s away from free shipping!
fi_FI: Olet %s päässä ilmaisesta toimituksesta!

en: Please enter a valid phone number.
fi_FI: Syötä toimiva puhelinnumero.

en: Please enter your first and last name.
fi_FI: Kirjoita etu- ja sukunimesi.

en: Shipping address
fi_FI: Toimitusosoite

en: Please enter a new quantity:
fi_FI: Kirjoita uusi määrä:

en: 3-digit security code usually found on the back of your card. American Express cards have a 4-digit code located on the front.
fi_FI: 3-numeroinen turvakoodi, joka yleensä löytyy kortin takaosasta. American Express -korttien etuosassa on nelinumeroinen koodi.

en: Are you sure you want to remove this item from your cart?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän tuotteen ostoskoristasi?

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
fi_FI: Kirjoita kelvollinen postinumero.

en: Continue to pickup
fi_FI: Jatka noutoa

en: Start with post/zip code or street
fi_FI: Aloita postinumero tai postinumero tai katu

en: Shipping method
fi_FI: Toimitustapa

en: Apply
fi_FI: Käytä

en: Have a promo code? Click here.
fi_FI: Onko sinulla tarjouskoodi? Klikkaa tästä.

en: Promo Code
fi_FI: Tarjouskoodi

en: Enter Promo Code
fi_FI: Kirjoita tarjouskoodi

en: Remove this item
fi_FI: Poista tämä tuote

en: Proceed to checkout
fi_FI: Siirry kassalle

en: Continue shopping
fi_FI: Jatka ostoksia

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Something went wrong. SendWP was not installed correctly.
fi_FI: Jokin meni pieleen. SendWP:tä ei asennettu oikein.

en: Ship to
fi_FI: Toimitusosoite

en: No shipping methods available
fi_FI: Ei lähetystapoja

en: All transactions are secure and encrypted.
fi_FI: Kaikki tapahtumat ovat suojattuja ja salattuja.

en: Your order is free. No payment is required.
fi_FI: Tilauksesi on ilmainen. Maksua ei vaadita.

en: Same as shipping address
fi_FI: Sama kuin toimitusosoite

en: Use a different billing address
fi_FI: Käytä toista laskutusosoitetta

en: Return to cart
fi_FI: Takaisin ostoskoriin

en: Continue to shipping
fi_FI: Jatka toimitukseen

en: Continue to payment
fi_FI: Jatka maksamiseen

en: Review order
fi_FI: Tarkista tilaus

en: Return to information
fi_FI: Palaa tietoihin

en: Return to shipping
fi_FI: Palaa kuljetuspalveluun

en: Return to payment
fi_FI: Palaa maksuun

en: Or
fi_FI: Tai

en: Decrement
fi_FI: Vähennys

en: Increment
fi_FI: Lisäys

en: Unsubscribe
fi_FI: Lopeta tilaus

en: It looks like you already have an account. Please enter your login details below.
fi_FI: Näyttää siltä, että sinulla on jo tili. Anna kirjautumistietosi alla.

en: If you have shopped with us before, please enter your login details below.
fi_FI: Jos olet tehnyt ostoksia kanssamme aiemmin, anna kirjautumistietosi alla.

en: Or continue as guest
fi_FI: Tai jatka vieraana

en: No thanks
fi_FI: Ei kiitos

en: Show order summary
fi_FI: Näytä tilausyhteenveto

en: Hide order summary
fi_FI: Piilota tilausyhteenveto

en: Express checkout
fi_FI: Pikakassa

en: Information
fi_FI: Tiedot

en: Order review
fi_FI: Tilauksen tarkistus

en: Already have an account with us?
fi_FI: Onko sinulla jo tili kanssamme?

en: Log in.
fi_FI: Kirjaudu sisään.

note: translators: %s: site name
en: Create %s shopping account.
fi_FI: Luo %s ostostili.

en: If you do not have an account, we will create one for you.
fi_FI: Jos sinulla ei ole tiliä, me luot sen sinulle.

note: translators: %1 is the customer's name, %2 is their email address
en: Welcome back, %1$s (%2$s).
fi_FI: Tervetuloa takaisin,%1$s (%2$s).

en: Log out.
fi_FI: Kirjautua ulos.

en: Billing and Shipping address
fi_FI: Laskutus- ja toimitusosoite

en: Your Cart
fi_FI: Ostoskorisi

en: Select the address that matches your card or payment method.
fi_FI: Valitse korttiasi tai maksutapaa vastaava osoite.

note: translators: %s is the order number
en: Order %s
fi_FI: Tilaus %s

note: translators: %s is the billing first name
en: Thank you %s!
fi_FI: Kiitos %s!

en: Order status
fi_FI: Tilauksen tilanne

en: Order updates
fi_FI: Tilauksen päivitykset

en: You’ll get shipping and delivery updates by email.
fi_FI: Saat tilaus- ja toimituspäivitykset sähköpostitse.

en: Contact information
fi_FI: Yhteystiedot

en: Shipping
fi_FI: Toimitus

en: Login
fi_FI: Kirjaudu

en: Your Cart is Empty
fi_FI: Ostoskori on tyhjä

note: Description of the plugin/theme
en: Beautiful, conversion optimized checkout templates for WooCommerce.
fi_FI: Kauniita, muunnosoptimoituja kassamalleja WooCommerce-palveluun.
