Checkout for WooCommerce - en to hu_HU translation catalogue (126 entries)

en: Order Submitted
hu_HU: Beadott rendelés

en: Special Offer
hu_HU: Akció

en: Order Received
hu_HU: Köszönjük, rendelésed rögzítettük

en: Welcome back
hu_HU: Köszöntünk a fiókodban

en: Contact
hu_HU: Kapcsolat

en: Method
hu_HU: Módszer

en: Payment
hu_HU: Fizetés

en: Close Cart
hu_HU: Kosár bezárása

en: Your site is running an <strong>insecure version</strong> of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version.
hu_HU: Az Ön webhelyén a PHP egy <strong>nem biztonságos</strong>, már nem támogatott <strong>verziója</strong> fut. Kérjük, lépjen kapcsolatba webtárhely-szolgáltatójával a PHP-verzió frissítése érdekében.

note: translators: %s - checkoutwc.com URL for documentation with more details.
en: <strong>Note:</strong> CheckoutWC is disabled on your site until you fix the issue. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Need help? Click here.</a>
hu_HU: <strong>Megjegyzés:</strong> A CheckoutWC le van tiltva az Ön webhelyén, amíg nem javítja a problémát. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Segítségre van szüksége? Kattintson ide.</a>

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WordPress %s or later.
hu_HU: A CheckoutWC-hez WordPress %s vagy újabb verzió szükséges.

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WooCommerce %s or later.
hu_HU: A CheckoutWC-hez WooCommerce %s vagy újabb verzió szükséges.

en: No thanks, just complete my order
hu_HU: Nem, köszönöm, csak fejezze be a rendelésemet

en: Your order is almost complete...
hu_HU: A rendelés majdnem teljes...

en: Add this offer to your order and save!
hu_HU: Add ezt az ajánlatot a megrendelésedhez és takaríts meg!

en: Product not found
hu_HU: A termék nem található

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
hu_HU: A termék utolsó megrendelésének dátuma a webhely időzónájában.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
hu_HU: A keresés szűkítése azon termékekre, amelyeknél alacsony a készlet vagy elfogytak (Elavult).

en: Search by similar product name or sku.
hu_HU: Keresés hasonló terméknév vagy termékváltozat alapján.

en: There was an error logging in. Please check your credentials and try again.
hu_HU: Hiba történt a bejelentkezéskor. Kérjük, ellenőrizze a hitelesítő adatait, és próbálja újra.

en: Use Recommended
hu_HU: Használat Ajánlott

en: Use Your Address
hu_HU: Használja a címét

en: Reenter Address
hu_HU: Újra megadni a címet

en: Use Existing Address
hu_HU: Meglévő cím használata

en: Use recommended address instead?
hu_HU: Ajánlott cím használata helyette?

en: We're unable to verify your address, but found a close match.
hu_HU: Nem tudjuk ellenőrizni a címét, de találtunk egy közeli egyezést.

en: We are unable to verify your address.
hu_HU: Nem tudjuk ellenőrizni a címét.

en: Please confirm you would like to use this address or try again.
hu_HU: Kérjük, erősítse meg, hogy ezt a címet szeretné használni, vagy próbálja meg újra.

en: You Entered
hu_HU: Ön belépett

en: Recommended
hu_HU: Ajánlott

note: translators: %s is the postcode field label
en: Email address contains invalid domain name.
hu_HU: Az e-mail cím érvénytelen domain nevet tartalmaz.

note: translators: %s is the postcode field label
en: Please enter a valid %s.
hu_HU: Kérjük, adjon meg egy érvényes %s.

en: Full name
hu_HU: Teljes név

en: House number
hu_HU: Házszám

en: Street name
hu_HU: Közterület név

en: Billing address
hu_HU: Számlázási adatok

en: Logged in with PayPal. Please continue your order below.
hu_HU: Belépett a PayPal szolgáltatással. Kérjük, folytassa a megrendelését.

en: You have been unsubscribed from our cart reminder emails.
hu_HU: Önt leiratkozott a kosárra emlékeztető e-mailjeinkről.

en: Complete Order
hu_HU: Vásárlás befejezése

en: This order was abandoned and subsequently recovered.
hu_HU: Ezt a megrendelést elvetették, és később visszaszerezték.

en: Address Search
hu_HU: Címkeresés

en: Search for your address
hu_HU: Keresse meg a címét

en: Or enter address manually.
hu_HU: Vagy adja meg a címet kézzel.

en: Add Address Line 2
hu_HU: Cím hozzáadása 2. sor

en: Add Company
hu_HU: Cég hozzáadása

en: Pick up
hu_HU: Vedd fel

en: Ship
hu_HU: Behajóz

en: Delivery method
hu_HU: Szállítási mód

en: Pickup locations
hu_HU: Átvételi helyek

en: Pick up in store
hu_HU: Vedd fel a boltban

en: Pickup
hu_HU: Elvitel

en: Pickup Location
hu_HU: Átvétel helyszíne

en: Pickup instructions
hu_HU: Átvételi utasítások

en: Usually ready in 1 hour.
hu_HU: Általában 1 óra alatt kész.

en: Usually ready in 2 hours.
hu_HU: Általában 2 óra alatt kész.

en: Usually ready in 4 hours.
hu_HU: Általában 4 óra alatt kész.

en: Usually ready in 24 hours.
hu_HU: Általában 24 órán belül kész.

en: Usually ready in 2-4 days.
hu_HU: Általában 2-4 nap alatt kész.

en: Usually ready in 5+ days.
hu_HU: Általában 5+ nap alatt kész.

en: Review
hu_HU: Felülvizsgálat

en: Congrats! You get free standard shipping.
hu_HU: Gratulálok! Ingyenes standard szállítást kapsz.

note: translators: %s is the amount remaining for free shipping
en: You're %s away from free shipping!
hu_HU: Már csak %s van az ingyenes szállításig!

en: Please enter a valid phone number.
hu_HU: Kérlek adj meg egy érvényes telefonszámot.

en: Please enter your first and last name.
hu_HU: Kérjük, adja meg a kereszt- és vezetéknevét.

en: Shipping address
hu_HU: Szállítási cím

en: Please enter a new quantity:
hu_HU: Adjon meg egy új mennyiséget:

en: 3-digit security code usually found on the back of your card. American Express cards have a 4-digit code located on the front.
hu_HU: Háromjegyű biztonsági kód általában található a kártya hátoldalán. Az American Express kártyák előlapján egy négyjegyű kód található.

en: Are you sure you want to remove this item from your cart?
hu_HU: Biztosan el akarja távolítani ezt az elemet a kosárból?

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
hu_HU: Valós irányítószámot kell megadni.

en: Continue to pickup
hu_HU: Folytassa az átvételt

en: Start with post/zip code or street
hu_HU: Kezdje a postai irányítószámmal vagy utcával

en: Shipping method
hu_HU: Szállítási mód

en: Apply
hu_HU: Beváltom

en: Have a promo code? Click here.
hu_HU: Van akciós kódod? Kattints ide.

en: Promo Code
hu_HU: Promóciós kód

en: Enter Promo Code
hu_HU: Írja be a promóciós kódot

en: Remove this item
hu_HU: Tétel eltávolítása

en: Proceed to checkout
hu_HU: Tovább a pénztárhoz

en: Continue shopping
hu_HU: Vásárlás folytatása

en: Edit
hu_HU: Szerkesztés

en: Something went wrong. SendWP was not installed correctly.
hu_HU: Valami rosszul sült el. A SendWP nem volt megfelelően telepítve.

en: Ship to
hu_HU: Kiszállítás

en: No shipping methods available
hu_HU: Nincs szállítási módszer

en: All transactions are secure and encrypted.
hu_HU: Minden tranzakció biztonságos és titkosított.

en: Your order is free. No payment is required.
hu_HU: A vásárlás összege 0 Ft, nincs szükség fizetésre.

en: Same as shipping address
hu_HU: Ugyanaz mint a szállítási cím

en: Use a different billing address
hu_HU: Más számlázási címet adok meg

en: Return to cart
hu_HU: Vissza a kosárhoz

en: Continue to shipping
hu_HU: Folytassa a szállítással

en: Continue to payment
hu_HU: Tovább a fizetéshez

en: Review order
hu_HU: Rendelés áttekintése

en: Return to information
hu_HU: Vissza az információkhoz

en: Return to shipping
hu_HU: Vissza a szállításhoz

en: Return to payment
hu_HU: Vissza a fizetéshez

en: Or
hu_HU: Vagy

en: Decrement
hu_HU: Csökkentés

en: Increment
hu_HU: Növekmény

en: Unsubscribe
hu_HU: Leiratkozás

en: It looks like you already have an account. Please enter your login details below.
hu_HU: Úgy tűnik, már van fiókja. Kérjük, adja meg a bejelentkezési adatait az alábbiakban.

en: If you have shopped with us before, please enter your login details below.
hu_HU: Ha már vásárolt nálunk korábban, kérjük, adja meg bejelentkezési adatait az alábbiakban.

en: Or continue as guest
hu_HU: Vagy folytassa vendégként

en: No thanks
hu_HU: Köszönöm, nem

en: Show order summary
hu_HU: Mutasd a kosár tartalmát

en: Hide order summary
hu_HU: Rendelési összefoglaló elrejtése

en: Express checkout
hu_HU: Expressz pénztár

en: Information
hu_HU: Információ

en: Order review
hu_HU: Rendelés felülvizsgálata

en: Already have an account with us?
hu_HU: Van már nálunk fiókod?

en: Log in.
hu_HU: Bejelentkezés.

note: translators: %s: site name
en: Create %s shopping account.
hu_HU: %s vásárlási fiók létrehozása.

en: If you do not have an account, we will create one for you.
hu_HU: Ha nincs fiókja, akkor létrehozunk egyet az Ön számára.

note: translators: %1 is the customer's name, %2 is their email address
en: Welcome back, %1$s (%2$s).
hu_HU: Üdvözlettel,%1$s (%2$s).

en: Log out.
hu_HU: Kijelentkezés.

en: Billing and Shipping address
hu_HU: Számlázási és szállítási cím

en: Your Cart
hu_HU: Kosarad

en: Select the address that matches your card or payment method.
hu_HU: Válassza ki a kártyájának vagy fizetési módjának megfelelő címet.

note: translators: %s is the order number
en: Order %s
hu_HU: %s rendelése

note: translators: %s is the billing first name
en: Thank you %s!
hu_HU: Köszönöm nektek %s!

en: Order status
hu_HU: Rendelés állapota

en: Order updates
hu_HU: Rendelési frissítések

en: You’ll get shipping and delivery updates by email.
hu_HU: E-mailben kapsz szállítási és kézbesítési frissítéseket.

en: Contact information
hu_HU: Elérhetőség

en: Shipping
hu_HU: Szállítás

en: Login
hu_HU: Bejelentkezés

en: Your Cart is Empty
hu_HU: A kosár üres

note: Description of the plugin/theme
en: Beautiful, conversion optimized checkout templates for WooCommerce.
hu_HU: Gyönyörű, átalakított optimalizált pénztár sablonok a WooCommerce számára.
