Checkout for WooCommerce - en to sv_SE translation catalogue (124 entries)

en: Order Submitted
sv_SE: Beställning som lämnats in

en: Special Offer
sv_SE: Specialerbjudande

en: Order Received
sv_SE: Beställning motagen

en: Welcome back
sv_SE: Välkommen tillbaka

en: Contact
sv_SE: Kontakt

en: Method
sv_SE: Metod

en: Payment
sv_SE: Betalning

en: Close Cart
sv_SE: Stäng varukorgen

en: Your site is running an <strong>insecure version</strong> of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version.
sv_SE: Din webbplats kör en <strong>osäker version</strong> av PHP som inte längre stöds. Kontakta din webbhotellleverantör för att uppdatera din PHP-version.

note: translators: %s - checkoutwc.com URL for documentation with more details.
en: <strong>Note:</strong> CheckoutWC is disabled on your site until you fix the issue. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Need help? Click here.</a>
sv_SE: <strong>Obs:</strong> CheckoutWC är inaktiverat på din webbplats tills du åtgärdar problemet. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Behöver du hjälp? Klicka här.</a>

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WordPress %s or later.
sv_SE: CheckoutWC kräver WordPress %s eller senare.

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WooCommerce %s or later.
sv_SE: CheckoutWC kräver WooCommerce %s eller senare.

en: No thanks, just complete my order
sv_SE: Nej tack, slutför bara min beställning

en: Your order is almost complete...
sv_SE: Din beställning är nästan klar...

en: Add this offer to your order and save!
sv_SE: Lägg till det här erbjudandet i din beställning och spara!

en: Product not found
sv_SE: Produkten hittades inte

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då den senaste ordern av den har produkten gjordes, i webbplatsens tidszon.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som är låga eller slut i lager. (Föråldrad)

en: Search by similar product name or sku.
sv_SE: Sök efter liknande produktnamn eller SKU.

en: There was an error logging in. Please check your credentials and try again.
sv_SE: Det gick inte att logga in. Kontrollera dina uppgifter och försök igen.

en: Use Recommended
sv_SE: Användning Rekommenderas

en: Use Your Address
sv_SE: Använd din adress

en: Reenter Address
sv_SE: Ange adressen på nytt

en: Use Existing Address
sv_SE: Använd befintlig adress

en: Use recommended address instead?
sv_SE: Använda rekommenderad adress i stället?

en: We're unable to verify your address, but found a close match.
sv_SE: Vi har inte kunnat verifiera din adress, men har hittat en nära matchning.

en: We are unable to verify your address.
sv_SE: Vi kan inte kontrollera din adress.

en: Please confirm you would like to use this address or try again.
sv_SE: Bekräfta att du vill använda den här adressen eller försök igen.

en: You Entered
sv_SE: Du har deltagit

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderad

note: translators: %s is the postcode field label
en: Email address contains invalid domain name.
sv_SE: E-postadressen innehåller ett ogiltigt domännamn.

note: translators: %s is the postcode field label
en: Please enter a valid %s.
sv_SE: Ange ett giltigt %s.

en: Full name
sv_SE: Fullständigt namn

en: House number
sv_SE: Husnummer

en: Street name
sv_SE: Gatunamn

en: Billing address
sv_SE: Faktureringsadress

en: Logged in with PayPal. Please continue your order below.
sv_SE: Loggad in med PayPal. Fortsätt med din beställning nedan.

en: You have been unsubscribed from our cart reminder emails.
sv_SE: Du har avregistrerat dig från våra påminnelser om varukorgar.

en: Complete Order
sv_SE: Slutför beställning

en: This order was abandoned and subsequently recovered.
sv_SE: Denna order övergavs och återkrävdes senare.

en: Address Search
sv_SE: Sök efter adress

en: Search for your address
sv_SE: Sök efter din adress

en: Or enter address manually.
sv_SE: Eller ange adressen manuellt.

en: Add Address Line 2
sv_SE: Lägg till adressrad 2

en: Add Company
sv_SE: Lägg till företag

en: Pick up
sv_SE: Hämtas

en: Ship
sv_SE: Leverera

en: Delivery method
sv_SE: Leveransmetod

en: Pickup locations
sv_SE: Upphämtningsplatser

en: Pick up in store
sv_SE: Hämta på Sjömagasinet

en: Pickup
sv_SE: Plocka upp

en: Pickup Location
sv_SE: Upphämtningsplats

en: Pickup instructions
sv_SE: Instruktioner för upphämtning

en: Usually ready in 1 hour.
sv_SE: Vanligtvis klar inom en timme.

en: Usually ready in 2 hours.
sv_SE: Vanligtvis klar inom 2 timmar.

en: Usually ready in 4 hours.
sv_SE: Vanligtvis klar inom 4 timmar.

en: Usually ready in 24 hours.
sv_SE: Vanligtvis klar inom 24 timmar.

en: Usually ready in 2-4 days.
sv_SE: Vanligtvis klar inom 2-4 dagar.

en: Usually ready in 5+ days.
sv_SE: Vanligtvis klar inom 5+ dagar.

en: Review
sv_SE: Recension

en: Congrats! You get free standard shipping.
sv_SE: Grattis! Du får gratis standardfrakt.

note: translators: %s is the amount remaining for free shipping
en: You're %s away from free shipping!
sv_SE: Du är %s från gratis frakt!

en: Please enter a valid phone number.
sv_SE: Vänligen ange ett giltigt telefonnummer.

en: Please enter your first and last name.
sv_SE: Ange ditt för- och efternamn.

en: Shipping address
sv_SE: Leveransadress

en: Please enter a new quantity:
sv_SE: Ange en ny mängd:

en: 3-digit security code usually found on the back of your card. American Express cards have a 4-digit code located on the front.
sv_SE: 3-siffrig säkerhetskod som vanligtvis finns på baksidan av ditt kort. American Express-kort har en fyrsiffrig kod på framsidan.

en: Are you sure you want to remove this item from your cart?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort det här objektet från din kundvagn?

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
sv_SE: Var vänlig ange ett giltigt postnummer.

en: Continue to pickup
sv_SE: Fortsätt till pickup

en: Start with post/zip code or street
sv_SE: Börja med postnummer eller gata

en: Shipping method
sv_SE: Fraktmetod

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Have a promo code? Click here.
sv_SE: Har du en kampanjkod? Klicka här.

en: Promo Code
sv_SE: Rabattkod

en: Enter Promo Code
sv_SE: Ange kampanjkod

en: Remove this item
sv_SE: Ta bort den här produkten

en: Proceed to checkout
sv_SE: Fortsätt till kassan

en: Continue shopping
sv_SE: Fortsätt handla

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Something went wrong. SendWP was not installed correctly.
sv_SE: Något gick fel. SendWP installerades inte korrekt.

en: Ship to
sv_SE: Skicka till

en: No shipping methods available
sv_SE: Det finns inga leveransmetoder tillgängliga

en: All transactions are secure and encrypted.
sv_SE: Alla transaktioner är säkra och krypterade.

en: Your order is free. No payment is required.
sv_SE: Din beställning är gratis. Ingen betalning krävs.

en: Same as shipping address
sv_SE: Samma som leveransadressen

en: Use a different billing address
sv_SE: Använd en annan faktureringsadress

en: Return to cart
sv_SE: Åter till varukorgen

en: Continue to shipping
sv_SE: Fortsätt att levereras

en: Continue to payment
sv_SE: Fortsätt till betalning

en: Review order
sv_SE: Granska beställningen

en: Return to information
sv_SE: Återgå till information

en: Return to shipping
sv_SE: Återgå till frakt

en: Return to payment
sv_SE: Återgå till betalning

en: Or
sv_SE: Eller

en: Decrement
sv_SE: Minskning

en: Increment
sv_SE: Räknare

en: Unsubscribe
sv_SE: Avsluta bevakning

en: It looks like you already have an account. Please enter your login details below.
sv_SE: Det ser ut som om du redan har ett konto. Ange dina inloggningsuppgifter nedan.

en: If you have shopped with us before, please enter your login details below.
sv_SE: Om du har handlat hos oss tidigare kan du ange dina inloggningsuppgifter nedan.

en: Or continue as guest
sv_SE: Eller fortsätt som gäst

en: No thanks
sv_SE: Nej tack

en: Show order summary
sv_SE: Visa orderöversikt

en: Hide order summary
sv_SE: Dölj orderöversikt

en: Express checkout
sv_SE: Snabbetalning

en: Order review
sv_SE: Sammanställning

en: Already have an account with us?
sv_SE: Har du redan ett konto hos oss?

en: Log in.
sv_SE: Logga in.

note: translators: %s: site name
en: Create %s shopping account.
sv_SE: Skapa %s shoppingkonto.

en: If you do not have an account, we will create one for you.
sv_SE: Om du inte har ett konto skapar vi ett för dig.

note: translators: %1 is the customer's name, %2 is their email address
en: Welcome back, %1$s (%2$s).
sv_SE: Välkommen tillbaka,%1$s (%2$s).

en: Log out.
sv_SE: Logga ut.

en: Billing and Shipping address
sv_SE: Fakturerings- och leveransadress

en: Your Cart
sv_SE: Din varukorg

en: Select the address that matches your card or payment method.
sv_SE: Välj den adress som matchar ditt kort eller din betalningsmetod.

note: translators: %s is the billing first name
en: Thank you %s!
sv_SE: Tack %s!

en: Order status
sv_SE: Orderstatus

en: Order updates
sv_SE: Orderuppdateringar

en: You’ll get shipping and delivery updates by email.
sv_SE: Du kommer att få leverans- och leveransuppdateringar via e-post.

en: Contact information
sv_SE: Kontaktinformation

en: Shipping
sv_SE: Frakt

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Your Cart is Empty
sv_SE: Din varukorg är tom

note: Description of the plugin/theme
en: Beautiful, conversion optimized checkout templates for WooCommerce.
sv_SE: Vackra, konverteringsoptimerade kassamallar för WooCommerce.
