Checkout for WooCommerce - en to tr_TR translation catalogue (127 entries)

en: Order Submitted
tr_TR: Sipariş Gönderildi

en: Special Offer
tr_TR: Özel teklif

en: Order Received
tr_TR: Sipariş Tamamlandı

en: Welcome back
tr_TR: Tekrar hoşgeldiniz

en: Contact
tr_TR: İletişim

en: Method
tr_TR: Yöntem

en: Payment
tr_TR: Ödeme

en: Close Cart
tr_TR: Sepeti Kapat

en: Your site is running an <strong>insecure version</strong> of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version.
tr_TR: Siteniz artık desteklenmeyen <strong>güvensiz</strong> bir PHP <strong>sürümü</strong> çalıştırıyor. PHP sürümünüzü güncellemek için lütfen web barındırma sağlayıcınızla iletişime geçin.

note: translators: %s - checkoutwc.com URL for documentation with more details.
en: <strong>Note:</strong> CheckoutWC is disabled on your site until you fix the issue. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Need help? Click here.</a>
tr_TR: <strong>Not:</strong> Sorunu çözene kadar CheckoutWC sitenizde devre dışı bırakılır. <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Yardıma mı ihtiyacınız var? Buraya tıklayın.</a>

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WordPress %s or later.
tr_TR: CheckoutWC için WordPress %s veya üstü gerekir.

note: translators: %s - WordPress version.
en: CheckoutWC requires WooCommerce %s or later.
tr_TR: CheckoutWC için WooCommerce %s veya üstü gerekir.

en: No thanks, just complete my order
tr_TR: Hayır teşekkürler, sadece siparişimi tamamlayın

en: Your order is almost complete...
tr_TR: Siparişiniz neredeyse tamamlandı...

en: Add this offer to your order and save!
tr_TR: Bu teklifi siparişinize ekleyin ve tasarruf edin!

en: Product not found
tr_TR: Ürün bulunamadı

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
tr_TR: Sitenin saat diliminde bu ürün için son siparişin verildiği tarih.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
tr_TR: Sonuç kümesini düşük veya stokta olmayan odalarla sınırlayın. (Kullanımdan kaldırıldı)

en: Search by similar product name or sku.
tr_TR: Benzer ürün adı veya sku ile arayın.

en: There was an error logging in. Please check your credentials and try again.
tr_TR: Giriş yaparken bir hata oluştu. Lütfen kimlik bilgilerinizi kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Use Recommended
tr_TR: Kullanım Önerisi

en: Use Your Address
tr_TR: Adresinizi Kullanın

en: Reenter Address
tr_TR: Adresi Yeniden Girin

en: Use Existing Address
tr_TR: Mevcut Adresi Kullanın

en: Use recommended address instead?
tr_TR: Bunun yerine önerilen adresi mi kullanayım?

en: We're unable to verify your address, but found a close match.
tr_TR: Adresinizi doğrulayamıyoruz, ancak yakın bir eşleşme bulduk.

en: We are unable to verify your address.
tr_TR: Adresinizi doğrulayamıyoruz.

en: Please confirm you would like to use this address or try again.
tr_TR: Lütfen bu adresi kullanmak istediğinizi onaylayın veya tekrar deneyin.

en: You Entered
tr_TR: Girdiniz

en: Recommended
tr_TR: Tavsiye edilen

note: translators: %s is the postcode field label
en: Email address contains invalid domain name.
tr_TR: E-posta adresi geçersiz alan adı içeriyor.

note: translators: %s is the postcode field label
en: Please enter a valid %s.
tr_TR: Lütfen geçerli bir %s girin.

en: Full name
tr_TR: Tam İsim

en: House number
tr_TR: Ev numarası

en: Street name
tr_TR: Cadde İsmi Gir

en: Billing address
tr_TR: Fatura Adresi

en: Logged in with PayPal. Please continue your order below.
tr_TR: PayPal ile giriş yapıldı. Lütfen siparişinize aşağıdan devam edin.

en: You have been unsubscribed from our cart reminder emails.
tr_TR: Sepet hatırlatma e-postalarımızın aboneliğinden çıktınız.

en: Complete Order
tr_TR: Siparişi Tamamla

en: This order was abandoned and subsequently recovered.
tr_TR: Bu emirden vazgeçilmiş ve daha sonra geri alınmıştır.

en: Address Search
tr_TR: Adres Arama

en: Search for your address
tr_TR: Adresinizi arayın

en: Or enter address manually.
tr_TR: Veya adresi manuel olarak girin.

en: Add Address Line 2
tr_TR: Adres Satırı 2'yi Ekle

en: Add Company
tr_TR: Firma Ekle

en: Pick up
tr_TR: Almak

en: Ship
tr_TR: Gemi

en: Delivery method
tr_TR: Teslimat yöntemi

en: Pickup locations
tr_TR: Teslim alma yerleri

en: Pick up in store
tr_TR: Mağazadan teslim al

en: Pickup
tr_TR: Teslim Alma

en: Pickup Location
tr_TR: Teslim konumu

en: Pickup instructions
tr_TR: Teslim alma talimatları

en: Usually ready in 1 hour.
tr_TR: Genellikle 1 saat içinde hazır olur.

en: Usually ready in 2 hours.
tr_TR: Genellikle 2 saat içinde hazır olur.

en: Usually ready in 4 hours.
tr_TR: Genellikle 4 saat içinde hazır olur.

en: Usually ready in 24 hours.
tr_TR: Genellikle 24 saat içinde hazır olur.

en: Usually ready in 2-4 days.
tr_TR: Genellikle 2-4 gün içinde hazır olur.

en: Usually ready in 5+ days.
tr_TR: Genellikle 5+ gün içinde hazır olur.

en: Review
tr_TR: İnceleme

en: Congrats! You get free standard shipping.
tr_TR: Tebrikler! Ücretsiz standart kargo alacaksınız.

note: translators: %s is the amount remaining for free shipping
en: You're %s away from free shipping!
tr_TR: Ücretsiz kargodan %s uzaktasınız!

en: Please enter a valid phone number.
tr_TR: Geçerli bir telefon numarası giriniz.

en: Please enter your first and last name.
tr_TR: Lütfen adınızı ve soyadınızı girin.

en: Shipping address
tr_TR: Teslimat adresi

en: Please enter a new quantity:
tr_TR: Lütfen yeni bir miktar girin:

en: 3-digit security code usually found on the back of your card. American Express cards have a 4-digit code located on the front.
tr_TR: genellikle kartınızın arkasında bulunan 3 haneli güvenlik kodu. American Express kartlarının ön yüzünde 4 haneli bir kod bulunur.

en: Are you sure you want to remove this item from your cart?
tr_TR: Bu ürünü sepetinizden çıkarmak istediğinizden emin misiniz?

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
tr_TR: Lütfen geçerli bir posta kodu girin.

en: Continue to pickup
tr_TR: Teslim almaya devam edin

en: Start with post/zip code or street
tr_TR: Posta/zip kodu veya cadde ile başlayın

en: Shipping method
tr_TR: Gönderi Şekli

en: Apply
tr_TR: Uygula

en: Have a promo code? Click here.
tr_TR: Promosyon kodunuz mu var? Buraya tıklayın.

en: Promo Code
tr_TR: Promosyon Kodu

en: Enter Promo Code
tr_TR: Promosyon Kodunu Girin

en: Remove this item
tr_TR: Bu öğeyi kaldır

en: Proceed to checkout
tr_TR: Ödemeye Geç

en: Continue shopping
tr_TR: Alışverişe devam et

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Something went wrong. SendWP was not installed correctly.
tr_TR: Bir şeyler yanlış gitti. SendWP doğru şekilde yüklenmedi.

en: Ship to
tr_TR: Alıcı

en: No shipping methods available
tr_TR: Nakliye yöntemi mevcut değil

en: All transactions are secure and encrypted.
tr_TR: Tüm işlemler güvenli ve şifrelidir.

en: Your order is free. No payment is required.
tr_TR: Siparişiniz ücretsizdir. Ödeme yapmanız gerekmez.

en: Same as shipping address
tr_TR: Gönderi adresi ile aynı

en: Use a different billing address
tr_TR: Farklı bir fatura adresi kullanın

en: Return to cart
tr_TR: Sepete geri dön

en: Continue to shipping
tr_TR: Alışverişe devam et

en: Continue to payment
tr_TR: Ödemeye Sayfasına Gidin

en: Review order
tr_TR: Siparişi İncele

en: Return to information
tr_TR: Bilgi için geri dön

en: Return to shipping
tr_TR: Alışverişe geri dön

en: Return to payment
tr_TR: Ödemeye geri dönün

en: Or
tr_TR: Veya

en: Decrement
tr_TR: Azaltma

en: Increment
tr_TR: Artış

en: Unsubscribe
tr_TR: Abonelikten çık

en: It looks like you already have an account. Please enter your login details below.
tr_TR: Görünüşe göre zaten bir hesabınız var. Lütfen aşağıya giriş bilgilerinizi girin.

en: If you have shopped with us before, please enter your login details below.
tr_TR: Bizimle daha önce alışveriş yaptıysanız, lütfen aşağıya giriş bilgilerinizi girin.

en: Or continue as guest
tr_TR: Veya misafir olarak devam edin

en: No thanks
tr_TR: Hayır teşekkürler

en: Show order summary
tr_TR: Sipariş özetini göster

en: Hide order summary
tr_TR: Sipariş özetini gizle

en: Express checkout
tr_TR: Hızlı ödeme

en: Information
tr_TR: Bilgi

en: Order review
tr_TR: Sipariş incelemesi

en: Already have an account with us?
tr_TR: Zaten bizde bir hesabınız var mı?

en: Log in.
tr_TR: Giriş.

note: translators: %s: site name
en: Create %s shopping account.
tr_TR: %s alışveriş hesabı oluşturun.

en: If you do not have an account, we will create one for you.
tr_TR: Hesabınız yoksa, sizin için bir hesap oluşturalım.

note: translators: %1 is the customer's name, %2 is their email address
en: Welcome back, %1$s (%2$s).
tr_TR: Tekrar hoş geldiniz, %1$s (%2$s).

en: Log out.
tr_TR: Oturumu kapat.

en: Billing and Shipping address
tr_TR: Fatura ve Kargo Adresi

en: Your Cart
tr_TR: Sepetiniz

en: Select the address that matches your card or payment method.
tr_TR: Kartınız veya ödeme yönteminizle eşleşen adresi seçin.

note: translators: %s is the order number
en: Order %s
tr_TR: Sipariş %s

note: translators: %s is the billing first name
en: Thank you %s!
tr_TR: Teşekkürler %s!

en: Order status
tr_TR: Sipariş durumu

en: Order updates
tr_TR: Sipariş güncellemeleri

en: You’ll get shipping and delivery updates by email.
tr_TR: Kargo ve teslimat güncellemelerini e-posta ile alacaksınız.

en: Contact information
tr_TR: İletişim bilgileri

en: Shipping
tr_TR: Kargo

en: Login
tr_TR: Giriş

en: Your Cart is Empty
tr_TR: Sepetiniz Boş

note: Description of the plugin/theme
en: Beautiful, conversion optimized checkout templates for WooCommerce.
tr_TR: WooCommerce için güzel, dönüşüm optimizasyonlu ödeme şablonları.

note: Author of the plugin/theme
en: Objectiv
tr_TR: Nesnel
